Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

G - Ticaret rotası

Ticaret rotası, tüccarlarınız için her gün belirli bir saatte hareket edeceği rotalar ayarlamanıza olanak sağlar.

traderoute


Bir ticaret rotası belirlemek için pazara gitmelisiniz. 1'den fazla köyünüz olduğunda ticaret rotaları görünecektir. Burada gördüğünüz şey, henüz ayarlanmış ticaret rotası olmadığında aldığınız ekrandır. Ticaret rotası oluşturmak için "Yeni ticaret rotası oluştur" butonuna tıklamanız gerekir.


"Yeni ticaret rotası oluştur" butonuna tıkladıktan sonra, bu ekran size gösterilecektir. Burada gördüğünüz ekranla ilgili küçük bir açıklama:

  • Hedef köy: Hammaddelerin taşınacağı köy. Hammaddeleri yalnızca bu köyleri kullanarak kendi köylerinize ve İttifak / konfederasyonunuzdaki Dünya Harikaları köylerine ve tılsım köylerine gönderebileceğinizi unutmayın.
  • Hammaddeler: Oldukça açık. Diğer köye göndermek istediğiniz hammaddeler.
  • Gönderileceği saat / Teslim edileceği saat: Teslimatlarınızı daha hassas ve hedef köye olan uzaklığa daha az bağımlı hale getirmek için hammaddelerin ulaşmasını istediğiniz saat veya gönderilmesini istediğiniz saat ayarlamasını yapabilirsiniz.
  • Teslimat: Tüccarınızın kaç kez gitmesini istiyorsunuz?

Yeni bir işlem rotası oluşturduğunuzda, artık işlem rotanızın çoğaltılmasını istediğiniz bir aralığı seçme seçeneğinizin bulunduğu bir açılır menü göreceksiniz.

Çoğaltma nasıl çalışır:

  • Ticaret rotanızı 04:00'da başlayacak, 2 teslimatı seçip "4 saatte bir tekrarla" yı seçip "Kaydet" e tıklayın.
  • Oyun 04:00, 08:00, 12:00, 16:00, 20:00 ve 00:00 saatlerinde aynı ayarlarla ticaret yolları oluşturacak.
  • Gerekirse, istediğiniz zaman "düzenle" düğmesine tıklayarak oluşturulan ticaret rotalarını ayrı ayrı ayarlayabilirsiniz.


Oluşturulduktan sonra, bunu pazardaki  "yönetim" sekmesini tıkladığınızda göreceksiniz.
Bir ticaret rotası seçebilir ve "düzenle" bağlantısına veya kırmızı del tıklayabilirsiniz. Bu seçeneklerin neler yaptığı kendini açıklamakta.
Ayrıca, şunları görebilirsiniz:

  • Satıcılarınızın hem başlangıç hem de teslim süresini gösteren zamanlar.
  • Yük başına düşen hammadde miktarı,
  • Kullanılan satıcılar ve bu rota için kalan süre. “Satıcılar” başlığının altına bakarsanız “3x1” görürsünüz. “3” teslimat miktarıdır; “1” tüccar sayısıdır. Bu nedenle 1 tüccar 3 kez hareket edecektir.

Onay kutusundaki son sütun, bu özel ticaret rotasının etkin veya devre dışı bırakılmasını isteyip istemediğinize karar verir.


Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır